Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Deathtrap

Deathtrap

1982
×
★★★½
Edit this entry  
27
Monsters

Monsters

2010
×
★★½
Edit this entry  
26
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
A Tale of Springtime

A Tale of Springtime

1990
×
★★★½
Edit this entry  
24
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★
Edit this entry  
21
Unfaithful

Unfaithful

2002
×
★★★½
Edit this entry  
20
I Can Quit Whenever I Want

I Can Quit Whenever I Want

2014
×
★★★½
Edit this entry  
19
Fat Girl

Fat Girl

2001
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★½
Edit this entry  
16
A Classic Horror Story

A Classic Horror Story

2021
×
★★½
Edit this entry  
15
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★★
Edit this entry  
13
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★
Edit this entry  
12
The Blue Room

The Blue Room

2014
×
★★
Edit this entry  
12
Calls

Calls

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
Demons

Demons

1985
×
★★★★
Edit this entry  
10
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★
Edit this entry  
07
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★
Edit this entry  
06
Session 9

Session 9

2001
×
★★★
Edit this entry  
05
Tyrannosaur

Tyrannosaur

2011
×
★★★★
Edit this entry  
02
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★½
Edit this entry  
27
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
Hatchet

Hatchet

2006
×
★★½
Edit this entry  
23
The Hole

The Hole

2001
×
★★★
Edit this entry  
22
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★½
Edit this entry  
21
Anima

Anima

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Uninvited

The Uninvited

1944
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Present

The Present

2020
×
★★½
Edit this entry  
12
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★
Edit this entry  
10
American Gigolo

American Gigolo

1980
×
★★★½
Edit this entry  
07
Cabaret

Cabaret

1972
×
★★★½
Edit this entry  
04
Saturday Night Fever

Saturday Night Fever

1977
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Conversation

The Conversation

1974
×
★★★★
Edit this entry  
01
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★
Edit this entry  
30
Certified Copy

Certified Copy

2010
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Intern

The Intern

2015
×
★★★
Edit this entry  
27
The Woman Who Ran

The Woman Who Ran

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
★★
Edit this entry  
22
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★½
Edit this entry  
21
Dark City

Dark City

1998
×
★★★
Edit this entry  
20
No Date, No Signature

No Date, No Signature

2017
×
★★★½
Edit this entry  
19
Detour

Detour

1945
×
★★★½
Edit this entry  
18
Close-Up

Close-Up

1990
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★½
Edit this entry