Martina has logged 23 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Certified Copy

Certified Copy

2010
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Intern

The Intern

2015
×
★★★
Edit this entry  
27
The Woman Who Ran

The Woman Who Ran

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
★★
Edit this entry  
22
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★½
Edit this entry  
21
Dark City

Dark City

1998
×
★★★
Edit this entry  
20
No Date, No Signature

No Date, No Signature

2017
×
★★★½
Edit this entry  
19
Detour

Detour

1945
×
★★★½
Edit this entry  
18
Close-Up

Close-Up

1990
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★½
Edit this entry  
14
Oxygen

Oxygen

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
No Strings Attached

No Strings Attached

2011
×
★★½
Edit this entry  
12
The Life Ahead

The Life Ahead

2020
×
★★★
Edit this entry  
11
The Devil Rides Out

The Devil Rides Out

1968
×
★★★
Edit this entry  
09
Before I Go to Sleep

Before I Go to Sleep

2014
×
★★½
Edit this entry  
07
The Secret in Their Eyes

The Secret in Their Eyes

2009
×
★★½
Edit this entry  
06
Classmates

Classmates

1988
×
★★★½
Edit this entry  
05
Alone

Alone

2020
×
★★★
Edit this entry  
04
Possessor

Possessor

2020
×
★★★
Edit this entry  
03
The Rider

The Rider

2017
×
★★★½
Edit this entry  
03
About Elly

About Elly

2009
×
★★★½
Edit this entry