• There's Someone Inside Your House

    ★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Creep

    ★★★

  • The Night House

    ★★★½

  • Nocturnal Animals

    ★★★

  • The Love Witch

    ★★★

  • Gattaca

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★

  • Wait Until Dark

    ★★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★

  • Dr. No

    ★★★

  • Coraline

    ★★★½

  • Requiem for a Dream

    ★★

  • Thoroughbreds

    ★★½

  • The Bridges of Madison County

    ★★★★½

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★

  • East of Eden

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★½