• Marry Me

    ★★½

  • Through My Window

  • The Royal Treatment

    ★★

  • Ted Lasso: The Missing Christmas Mustache

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • The Hating Game

    ★★½

  • Single All the Way

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★½

  • The Unforgivable

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Love Hard

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Dopesick

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • There's Someone Inside Your House

    ★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • Small Engine Repair

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Procession

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • The Voyeurs

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • The House in the North

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • Plan B

    ★★★★½

  • Nail Bomber: Manhunt

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★½

  • Army of the Dead

    ★★

  • Those Who Wish Me Dead

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Wrath of Man

    ★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

  • The Fallout

    ★★★★

  • Yes Day

    ★★½

  • Moxie

    ★★★½

  • Allen v. Farrow

    ★★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • CODA

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • The Dig

    ★★★

  • News of the World

    ★★★

  • We Can Be Heroes

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • A California Christmas

    ★★½

  • What Lies Below

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • The Princess Switch: Switched Again

    ★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★

  • Let Him Go

    ★★★

  • Canvas

  • The Craft: Legacy

    ★★★½

  • Holidate