Sort by

valen has logged 237 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
How Sarah Got Her Wings

How Sarah Got Her Wings

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Prince of Persia: The Sands of Time

Prince of Persia: The Sands of Time

2010
×
Read the review Edit this entry  
23
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Oh, Hello on Broadway

Oh, Hello on Broadway

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Christmas Mail

Christmas Mail

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Christmas Inheritance

Christmas Inheritance

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Aquaman

Aquaman

2018
×
Read the review Edit this entry  
11
The Bad Batch

The Bad Batch

2016
×
Read the review Edit this entry  
10
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
A Christmas Prince: The Royal Wedding

A Christmas Prince: The Royal Wedding

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Christmas Prince: The Royal Wedding

A Christmas Prince: The Royal Wedding

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
Hasan Minhaj: Homecoming King

Hasan Minhaj: Homecoming King

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Holiday Calendar

The Holiday Calendar

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Christmas Wedding Planner

Christmas Wedding Planner

2017
×
Read the review Edit this entry  
25
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
Read the review Edit this entry  
21
Candy Jar

Candy Jar

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
Read the review Edit this entry  
20
Irreplaceable You

Irreplaceable You

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Permission

Permission

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Permission

Permission

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Cam

Cam

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Daddy's Home 2

Daddy's Home 2

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Julie & Julia

Julie & Julia

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
Read the review Edit this entry  
11
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Life

Life

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Venom

Venom

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Papillon

Papillon

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Papillon

Papillon

2017
×
Read the review Edit this entry  
29
Venom

Venom

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Venom

Venom

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Never Goin' Back

Never Goin' Back

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Wet Hot American Summer

Wet Hot American Summer

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry