valentina has logged 32 entries for films during February 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Fifty Shades Darker

Fifty Shades Darker

2017
×
Read the review Edit this entry  
13
Venom

Venom

2018
×
Read the review Edit this entry  
10
Descendants 2

Descendants 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Venom

Venom

2018
×
Read the review Edit this entry  
08
Descendants

Descendants

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
Read the review Edit this entry  
06
Bright

Bright

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Death & Life of John F. Donovan

The Death & Life of John F. Donovan

2018
×
Read the review Edit this entry  
05
Wonder

Wonder

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Wonder

Wonder

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Professor Marston and the Wonder Women

Professor Marston and the Wonder Women

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Chicago

Chicago

2002
×
Read the review Edit this entry  
02
Mustang

Mustang

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Mustang

Mustang

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
mother!

mother!

2017
×
Read the review Edit this entry  
02
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Shark Killer

Shark Killer

2015
×
Read the review Edit this entry  
02
Everything, Everything

Everything, Everything

2017
×
Read the review Edit this entry  
02
Split

Split

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
First Girl I Loved

First Girl I Loved

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
How to Train Your Dragon 2

How to Train Your Dragon 2

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Bronze

The Bronze

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Colossal

Colossal

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry