Sort by
  • Red, White & Royal Blue

  • Barbie

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★★

  • Aftersun

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Soul

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Normal People

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • Little Women

  • 1917

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Booksmart

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★★

  • The Favourite

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • Love, Simon

  • Black Panther

  • Sorry to Bother You

    ★★★★★

  • Coco

    ★★★★★

  • Lady Bird

  • Spider-Man: Homecoming

  • Call Me by Your Name

  • Black Mirror: San Junipero

  • La La Land

  • Star Wars: The Force Awakens

  • Inside Out

  • Carol

  • Brooklyn

    ★★★★★

  • Gone Girl

  • The Theory of Everything

  • The Wolf of Wall Street

  • About Time

    ★★★★★

  • The Place Beyond the Pines

  • Bridesmaids

  • Easy A

  • Inception

    ★★★★★

  • Letters to Juliet

  • The Proposal

  • Inglourious Basterds

  • Up

  • He's Just Not That Into You

    ★★½

  • Mamma Mia!

  • WALL·E

  • 27 Dresses

  • Enchanted

  • Juno

  • Atonement

  • Ratatouille

  • The Pursuit of Happyness

  • The Devil Wears Prada

  • She's the Man

  • Aquamarine

  • Pride & Prejudice

  • The Incredibles

  • Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

  • Mean Girls

  • 13 Going on 30

  • Before Sunset

    ★★★★★

  • School of Rock

  • Love Actually

  • Finding Nemo

  • The Lizzie McGuire Movie

  • Agent Cody Banks

  • How to Lose a Guy in 10 Days

  • My Big Fat Greek Wedding

  • Big Fat Liar

  • Kate & Leopold

    ★★★½

  • The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring