Sort by
  • Mean Girls

    ★★★★★

  • The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

    ★★★★

  • Barbie

    ★★★★★

  • Nimona

    ★★★★★

  • Asteroid City

    ★★★★★

  • boygenius: the film

    ★★★★★

  • Bottoms

    ★★★★★

  • Scream VI

    ★★★★

  • M3GAN

    ★★★½

  • Enola Holmes 2

    ★★★★

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★★★½

  • Heathers: The Musical

    ★★★★½

  • Do Revenge

    ★★★★★

  • The Menu

    ★★★★½

  • Pearl

    ★★★★½

  • The Invitation

    ★★★★

  • Bullet Train

    ★★½

  • Where the Crawdads Sing

    ★★★★½

  • Fashion Reimagined

    ★★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★½

  • X

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Scream

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 – Parabellum

  • Booksmart

    ★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★★

  • The Babysitter

    ★★★½

  • history of the entire world, i guess

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 2

  • Get Out

    ★★★★

  • Ouija: Origin of Evil

    ★★★½

  • Better Watch Out

    ★★★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

    ★★★½

  • John Wick

    ★½

  • Girltrash: All Night Long

    ★★★★★

  • The Hunger Games: Catching Fire

    ★★★½

  • Pacific Rim

    ½

  • The Conjuring

    ★★★★½

  • The Great Gatsby

    ★★★★

  • Les Misérables

    ★★★

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★

  • Rock of Ages

    ★★★½

  • The Hunger Games

    ★★★★½

  • John Mulaney: New in Town

    ★★★★

  • Scream 4

    ★★★½

  • Pariah

    ★★★★

  • The Social Network

    ★★★★½

  • Easy A

    ★★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★

  • Alice in Wonderland

    ★★★★

  • Jennifer's Body

    ★★★★

  • A Very Potter Musical

    ★★½

  • Coraline

    ★★★★★

  • Ponyo

    ★★★★★

  • Mamma Mia!

    ★★★★★

  • Enchanted

    ★★★★★

  • Juno

    ★★★

  • Hatchet

    ★★★★

  • She's the Man

    ★★★★★

  • Pooh's Heffalump Halloween Movie

    ★★★★★

  • Pooh's Heffalump Movie

    ★★★★★

  • Mean Girls

    ★★★★½

  • Jason X

    ★★★½

  • Bring It On

    ★★★½

  • The Road to El Dorado

    ★★★★½

  • Scream 3

    ★★

  • But I'm a Cheerleader

    ★★★★