Sort by

eliana_renee has logged 79 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Sixteen Candles

Sixteen Candles

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
21
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
She's the Man

She's the Man

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Scream

Scream

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
03
Bring It On

Bring It On

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Halloween Is Grinch Night

Halloween Is Grinch Night

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Pooh's Heffalump Halloween Movie

Pooh's Heffalump Halloween Movie

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Pooh's Heffalump Movie

Pooh's Heffalump Movie

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Wall Street

Wall Street

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Road to El Dorado

The Road to El Dorado

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
boygenius: the film

boygenius: the film

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
X

X

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Anastasia

Anastasia

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Heathers: The Musical

Heathers: The Musical

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Girltrash: All Night Long

Girltrash: All Night Long

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Jaws

Jaws

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Hatchet

Hatchet

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry