Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
07
The Purge: Anarchy

The Purge: Anarchy

2014
×
★★★★
Edit this entry  
08
Get a Job

Get a Job

2016
×
★★★
Edit this entry  
26
Starlet

Starlet

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
26
They're Watching

They're Watching

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★
Edit this entry  
25
Our Brand Is Crisis

Our Brand Is Crisis

2015
×
★★★
Edit this entry  
25
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Ride Along 2

Ride Along 2

2016
×
★★★½
Edit this entry  
24
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★
Edit this entry  
24
Minions

Minions

2015
×
★★★½
Edit this entry  
24
Spy

Spy

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The End of the Tour

The End of the Tour

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Julie & Julia

Julie & Julia

2009
×
★★★½
Edit this entry  
22
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Kids

Kids

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Carol

Carol

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Bigger Stronger Faster*

Bigger Stronger Faster*

2008
×
★★
Edit this entry  
23
Fed Up

Fed Up

2014
×
★★★★
Edit this entry  
23
Hungry for Change

Hungry for Change

2012
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Clouds of Sils Maria

Clouds of Sils Maria

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Love the Coopers

Love the Coopers

2015
×
★★
Edit this entry  
16
Exit Through the Gift Shop

Exit Through the Gift Shop

2010
×
★★★★
Edit this entry  
16
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★½
Edit this entry  
12
Super Size Me

Super Size Me

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Being Ginger

Being Ginger

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hannibal Buress: Live From Chicago

Hannibal Buress: Live From Chicago

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Aziz Ansari: Live at Madison Square Garden

Aziz Ansari: Live at Madison Square Garden

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Hannibal Buress: Comedy Camisado

Hannibal Buress: Comedy Camisado

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★★
Edit this entry  
05
Grandma

Grandma

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Slow West

Slow West

2015
×
★★★½
Edit this entry  
26
Irrational Man

Irrational Man

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
10 Years

10 Years

2011
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Program

The Program

2015
×
★★★★
Edit this entry  
20
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Freeheld

Freeheld

2015
×
★★★
Edit this entry  
19
Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ip Man 3

Ip Man 3

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry