elias1026 has logged 32 entries for films during June 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Beginners

Beginners

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
World War Z

World War Z

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Gone Baby Gone

Gone Baby Gone

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Way Way Back

The Way Way Back

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Paperman

Paperman

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Kill Bill: The Whole Bloody Affair

Kill Bill: The Whole Bloody Affair

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Here Comes the Boom

Here Comes the Boom

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ride Along

Ride Along

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Veronica Mars

Veronica Mars

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Office Space

Office Space

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Million Dollar Baby

Million Dollar Baby

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Step Up

Step Up

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Warrior

Warrior

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Babel

Babel

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Memento

Memento

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Girl Most Likely

Girl Most Likely

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
X-Men

X-Men

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Night in a Hotel

Night in a Hotel

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Day 1000

Day 1000

×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Fighter

The Fighter

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Kevin Hart: Let Me Explain

Kevin Hart: Let Me Explain

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Louis C.K.: Chewed Up

Louis C.K.: Chewed Up

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry