f has logged 30 entries for films during January 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★
Edit this entry  
27
Bringing Up Baby

Bringing Up Baby

1938
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Holiday

Holiday

1938
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hugo

Hugo

2011
×
★★★½
Edit this entry  
24
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

2016
×
★★★
Edit this entry  
22
Atonement

Atonement

2007
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★½
Edit this entry  
21
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
20
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Changeling

Changeling

2008
×
★★★★
Edit this entry  
16
Stardust

Stardust

2007
×
★★½
Edit this entry  
16
The Ides of March

The Ides of March

2011
×
★★½
Edit this entry  
15
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★
Edit this entry  
13
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
The Philadelphia Story

The Philadelphia Story

1940
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
09
The Terminal

The Terminal

2004
×
★★★
Edit this entry  
07
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Fall

The Fall

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★½
Edit this entry  
04
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★½
Edit this entry  
04
Coherence

Coherence

2013
×
★★★
Edit this entry  
03
The Red Shoes

The Red Shoes

1948
×
★★★½
Edit this entry  
03
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Sully

Sully

2016
×
★★★½
Edit this entry