elif308 has logged 173 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
It Felt Like Love

It Felt Like Love

2013
×
★★★
Edit this entry  
30
Pauline at the Beach

Pauline at the Beach

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Boyfriends and Girlfriends

Boyfriends and Girlfriends

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Report

The Report

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Wild Pear Tree

The Wild Pear Tree

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Green Ray

The Green Ray

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hannah Takes the Stairs

Hannah Takes the Stairs

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Somebody

Somebody

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Tinker Tailor Soldier Spy

Tinker Tailor Soldier Spy

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Prom

The Prom

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The Double Life of Véronique

The Double Life of Véronique

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Exhibition

Exhibition

2013
×
★★★
Edit this entry  
12
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Unrelated

Unrelated

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
Edit this entry  
01
Seduced: Inside the NXIVM Cult

Seduced: Inside the NXIVM Cult

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Producers

The Producers

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Fosse/Verdon

Fosse/Verdon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Girlhood

Girlhood

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Craft

The Craft

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
U.S. Go Home

U.S. Go Home

1994
×
★★★
Edit this entry  
27
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Jane Eyre

Jane Eyre

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Changing Lanes

Changing Lanes

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
The High Note

The High Note

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry