Favorite films

Recent activity

All

Recent reviews

More
 • The Assistant

  The Assistant

  ★★★★

  Filmde beni en etkileyen nokta ana karakterin ofis hayatındaki yozlaşmış alt üst ilişkilerinin farkında olmasına rağmen ofisteki hiyararşik düzen nedeniyle buna karşı gelmeyip itaat etme durumunu, kabulleniş halini çok organik bir şekilde bize sunması oldu. Filmdeki New York görüntüleri de filmi ayrıca iyi yapan etkenlerden biri.

 • Boyhood

  Boyhood

  ★★★★½

  Büyüme durumunu genel hatlarıyla ele alan zaman zaman birey bazında ama genellikle yaşadığı hayatın ve çevrenin değişimi üzerinden bize büyümeyi anlatan bir film ve bunu yapay bir yerden yapmıyor doğallığı atmosferiyle diyaloglarıyla çok iyi bir yerden kuruyor. Filmdeki kendini bulmaya çalışmakla ve uğraşmakla alakalı minik diyaloglar sizi empati yapmaya yönlendiriyor ve odağı bir süreliğine kendi hayatınıza çeviriyorsunuz. Filmin büyüklüğünün ve etkileyiciliğinin de bu olduğunu düşünüyorum.

Popular reviews

More
 • Shaun of the Dead

  Shaun of the Dead

  ★★★★½

  Edgar Wright o kadar özgün fikirleri ve tarzı olan bir yönetmen ki hollywoodun artık remakelerden başka bir şey yapamadığı şu dönemde ilaç gibi geliyor. Kamerayı kullanma şekli adeta filmde ben de varım dedirtiyor ve kendisini bize bu şeklide hatırlatıyor. Filmdeki küçük anlar büyüyor ve aşırı keyifli anlara dönüşüyor(Winchesterda saklanmaları). Hikaye adım adım işliyor ve hiç bir engele çarpmadan aceleye gelmeden sonlanıyor ve çok memnun bir şeklide filmi bitiyorsunuz.

 • Mulholland Drive

  Mulholland Drive

  ★★★★★

  until the first part of the film I assumed that I should going to solve ritas mystery but the last 30 minutes I was like wait what who is who?? david lynch absolute genius and his movies like experimental journey they hit different for sure