Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Cemil Show

The Cemil Show

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
Blue

Blue

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★★
Edit this entry  
11
Balans ve Manevra

Balans ve Manevra

2005
×
½
Edit this entry  
10
Romantic

Romantic

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
Black and White

Black and White

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Edit this entry  
03
Cem Yılmaz: Diamond Elite Platinum Plus

Cem Yılmaz: Diamond Elite Platinum Plus

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The English Teacher

The English Teacher

2013
×
★½
Edit this entry  
01
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★½
Edit this entry  
24
Know My Name

Know My Name

2012
×
Edit this entry  
23
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
Edit this entry  
18
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
Christmas Wedding Planner

Christmas Wedding Planner

2017
×
½
Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
He's All That

He's All That

2021
×
½
Edit this entry  
09
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★½
Edit this entry  
03
Commitment Hasan

Commitment Hasan

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Unfaithful

Unfaithful

2002
×
★★½
Edit this entry  
02
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
A Castle for Christmas

A Castle for Christmas

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Exile

Exile

2020
×
★★★½
Edit this entry  
30
All of a Sudden

All of a Sudden

2016
×
★★★
Edit this entry  
29
Kerr

Kerr

2021
×
Edit this entry  
26
Closed Curtain

Closed Curtain

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★
Edit this entry  
21
She's All That

She's All That

1999
×
★★
Edit this entry  
20
Cuba and the Cameraman

Cuba and the Cameraman

2017
×
Read the review Edit this entry  
20
I'm Glad I Did

I'm Glad I Did

2020
×
Edit this entry  
20
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Titane

Titane

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Edit this entry  
09
You Me Lenin

You Me Lenin

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
Fractured

Fractured

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Brother's Keeper

Brother's Keeper

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dune

Dune

2021
×
Edit this entry  
23
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★★★
Edit this entry  
21
Brazil

Brazil

1985
×
★★★★
Edit this entry  
19
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Talk to Her

Talk to Her

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry