elif has logged 35 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Rush Hour

Rush Hour

1998
×
★★★
Edit this entry  
30
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★
Edit this entry  
30
Get a Job

Get a Job

2016
×
Edit this entry  
30
Meet the Fockers

Meet the Fockers

2004
×
★½
Edit this entry  
30
Kicking and Screaming

Kicking and Screaming

1995
×
★★★
Edit this entry  
30
Karakomik Filmler 2

Karakomik Filmler 2

2020
×
★½
Edit this entry  
29
Take Me Somewhere Nice

Take Me Somewhere Nice

2019
×
★★
Edit this entry  
28
Blind

Blind

2014
×
★★★½
Edit this entry  
28
Doll

Doll

2013
×
★★★½
Edit this entry  
27
Nebraska

Nebraska

2013
×
★★★½
Edit this entry  
22
David Lynch: The Art Life

David Lynch: The Art Life

2016
×
★★½
Edit this entry  
20
The International

The International

2006
×
★★★
Edit this entry  
20
Indecent Proposal

Indecent Proposal

1993
×
★★
Edit this entry  
19
One-Way to Tomorrow

One-Way to Tomorrow

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Karakomik Filmler

Karakomik Filmler

2019
×
Edit this entry  
15
La Jetée

La Jetée

1962
×
★★★★½
Edit this entry  
15
10 to 11

10 to 11

2009
×
★★★½
Edit this entry  
12
Transformers

Transformers

2007
×
Edit this entry  
12
Tag

Tag

2018
×
★½
Edit this entry  
12
The Way We Are

The Way We Are

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Martin Scorsese's Quarantine Short Film

Martin Scorsese's Quarantine Short Film

2020
×
Edit this entry  
09
Cosmopolis

Cosmopolis

2012
×
★★★
Edit this entry  
08
Rough Night

Rough Night

2017
×
Edit this entry  
08
Hot Sweet Sour

Hot Sweet Sour

2017
×
Edit this entry  
08
Kadın İşi Banka Soygunu

Kadın İşi Banka Soygunu

2014
×
Edit this entry  
08
Safe Haven

Safe Haven

2013
×
Edit this entry  
07
Incendies

Incendies

2010
×
★★★★
Edit this entry  
06
Once I Kept Quiet For a Whole Session

Once I Kept Quiet For a Whole Session

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
Boats Out of Watermelon Rinds

Boats Out of Watermelon Rinds

2004
×
★★★
Edit this entry  
05
The Bank of Broken Hearts

The Bank of Broken Hearts

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Dan in Real Life

Dan in Real Life

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Clouds of Sils Maria

Clouds of Sils Maria

2014
×
★★★★
Edit this entry  
02
On the Road

On the Road

2012
×
★★
Edit this entry  
02
Gloria Bell

Gloria Bell

2018
×
★★★
Edit this entry  
02
The Square

The Square

2017
×
★★★★
Edit this entry