Sort by

Eli has logged 134 entries for films during June 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Final Destination 5

Final Destination 5

2011
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Forgotten Colours of Dreams

The Forgotten Colours of Dreams

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Where Things, Where People Disappear

Where Things, Where People Disappear

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
Friend Request

Friend Request

2016
×
★½
Edit this entry  
29
The Last Miracle

The Last Miracle

2017
×
★★
Edit this entry  
29
Stone Moss

Stone Moss

2008
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Shadow Boxer

Shadow Boxer

2017
×
★★★
Edit this entry  
29
Loop

Loop

2017
×
★½
Edit this entry  
29
YA PRIVATE SKY

YA PRIVATE SKY

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Guest

The Guest

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Cold in July

Cold in July

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
moon blink

moon blink

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Hush

Hush

2016
×
★★★★
Edit this entry  
29
Dismissed

Dismissed

2017
×
Edit this entry  
29
The Death, Dad & Son

The Death, Dad & Son

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
Untravel

Untravel

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
I Feel Pretty

I Feel Pretty

2018
×
★★
Edit this entry  
28
Adrift

Adrift

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
1x7

1x7

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Ragnarok

Ragnarok

×
★★★½
Edit this entry  
27
Himinn Opinn

Himinn Opinn

2017
×
★★½
Edit this entry  
27
Dreaming Under Capitalism

Dreaming Under Capitalism

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Double Date

Double Date

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dancer in the Dark

Dancer in the Dark

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Blockers

Blockers

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Bad Match

Bad Match

2017
×
★★★½
Edit this entry  
26
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Interruption

Interruption

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Edge of Alchemy

Edge of Alchemy

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Out of Frame

Out of Frame

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Casus Belli

Casus Belli

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Wicked Girl

Wicked Girl

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Tasmanian Tiger

The Tasmanian Tiger

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Red Riding Hood Redux

Red Riding Hood Redux

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Weekends

Weekends

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
Key Lime Pie

Key Lime Pie

2007
×
★★★½
Edit this entry  
25
Soft Matter

Soft Matter

2018
×
★★
Edit this entry  
25
Gemini

Gemini

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
Broken

Broken

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Afterwork

Afterwork

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
The Endless

The Endless

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
Take What You Can Carry

Take What You Can Carry

2015
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Fall

The Fall

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Latched

Latched

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Aenigma

Aenigma

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Lovelost

Lovelost

2018
×
★★½
Edit this entry  
22
An Act of Love

An Act of Love

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
Second Best

Second Best

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
Tangles and Knots

Tangles and Knots

2017
×
★★
Edit this entry