• The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Sing 2

    ★★★

  • Adele One Night Only

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • Belfast

    ★★★½

  • The Hand of God

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • Lamb

    ★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★★

  • i am doll parts

  • Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • The Scary of Sixty-First

    ★★★

  • Faya Dayi

    ★★★★½

  • Passing

    ★★★★

  • El Planeta

    ★★★★½

  • Don't Go Tellin' Your Momma

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • It's a Sin

    ★★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • Pretend It's a City

  • Dashing in December

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Mank

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Shithouse

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • The Macaluso Sisters

    ★★★★

  • Mainstream

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Chemical Hearts

    ★★★

  • Summer of 85

    ★★★★★

  • Taylor Swift City of Lover Concert

  • Hollywood

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • Normal People

    ★★★★★

  • Waiting

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • Your Name Engraved Herein

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★★½

  • Hillary

    ½

  • All the Bright Places

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • The Thing About Harry

    ★★½

  • Emma.

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★