• Tigertail

    ★½

  • Onward

    ★★

  • Emma.

    ★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★½

  • Bad Boys for Life

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★

  • 1917

    ★★★

  • Richard Jewell

    ★★

  • Queen & Slim

    ★★★

  • Frozen II

    ★½

  • Klaus

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ½

  • Between Two Ferns: The Movie

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★½

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • 47 Meters Down: Uncaged

  • Hair Love

  • Ready or Not

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

    ★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ½

  • The Lion King

    ★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Child's Play

  • Midsommar

    ★★★★

  • Verotika

    ½

  • Toy Story 4

    ★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★½

  • Brightburn

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Guava Island

    ★★½

  • Missing Link

    ★★★

  • Shazam!

    ★★

  • Unplanned

    ½

  • Inhuman Kiss

    ★★

  • Us

    ★★

  • Booksmart

    ★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★½

  • Captain Marvel

  • Alita: Battle Angel

    ★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

  • Honey Boy

    ★★

  • The Farewell

    ★★★½

  • Glass

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★½

  • Welcome to Marwen

  • Vice

    ★★★

  • Bumblebee

    ★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Aquaman

  • Creed II

    ★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ½

  • Maniac

  • The Man Who Feels No Pain

    ★★★