• Igor

    ½

  • The Royal Tenenbaums

    ★★★

  • Strangers on a Train

    ★★★

  • The Sandlot

    ★★★½

  • Tremors

    ★★★

  • Shallow Hal

  • The Brave Little Toaster

    ★★

  • Frozen

    ★★

  • Balto

    ★★½

  • Blue Is the Warmest Color

    ★★½

  • The Babadook

    ★★★

  • Ice Age

    ★★½

  • Spider-Man 2

    ★★★★

  • Pan's Labyrinth

    ★★★★

  • Forrest Gump

    ★★★★

  • The Handmaiden

    ★★★

  • The Red Turtle

    ★★

  • Kiki's Delivery Service

    ★★★½