Ryan has rated 85 films ★★★½ .

  • Back to the Future Part II

    ★★★½

  • The Wailing

    ★★★½

  • The Sandlot

    ★★★½

  • Kiki's Delivery Service

    ★★★½

  • Ip Man

    ★★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★½

  • Hercules

    ★★★½

  • Life of Brian

    ★★★½

  • Capote

    ★★★½

  • Zodiac

    ★★★½

  • Hugo

    ★★★½

  • The Nice Guys

    ★★★½

  • The Silence of the Lambs

    ★★★½

  • Singin' in the Rain

    ★★★½

  • The Good, the Bad and the Ugly

    ★★★½

  • 2001: A Space Odyssey

    ★★★½

  • The Exorcist

    ★★★½

  • Taxi Driver

    ★★★½