Ryan has rated 146 films ★★★ .

  • Rugrats in Paris: The Movie

    ★★★

  • The Prince of Egypt

    ★★★

  • Titanic

    ★★★

  • Back to the Future

    ★★★

  • The Royal Tenenbaums

    ★★★

  • Strangers on a Train

    ★★★

  • Tremors

    ★★★

  • The Babadook

    ★★★

  • The Handmaiden

    ★★★

  • Rocky

    ★★★

  • Child's Play

    ★★★

  • School of Rock

    ★★★

  • Harry Potter and the Half-Blood Prince

    ★★★

  • Jackass: The Movie

    ★★★

  • Train to Busan

    ★★★

  • Aladdin

    ★★★

  • Where the Wild Things Are

    ★★★

  • On the Waterfront

    ★★★