• Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Crack: Cocaine, Corruption & Conspiracy

    ★★

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★½

  • A Recipe for Seduction

  • Shawn Mendes: In Wonder

    ½

  • Happiest Season

    ★★★★½

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★

  • Belushi

    ★★★★

  • The Way I See It

    ★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

  • Mucho Mucho Amor: The Legend of Walter Mercado

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★

  • Dolly Parton: Here I Am

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • Klaus

    ★★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★

  • The Queens

    ★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Hitsville: The Making of Motown

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★★½

  • Trixie Mattel: Moving Parts

    ★★★½

  • Guava Island

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • ReMastered: The Two Killings of Sam Cooke

    ★★★½

  • Miles Davis: Birth of the Cool

    ★★★★

  • Fyre

    ★★★½

  • The Clinton Affair

    ★★★★½

  • The Grinch

    ★★★★

  • Nothing to Hide

    ★★

  • Quincy

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★½

  • Whitney

    ★★½

  • Burning

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Studio 54

    ★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★½

  • Nathan for You: Finding Frances

    ★★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • Susanne Bartsch: On Top

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★½

  • Ingrid Goes West

    ★★★½

  • Moana

    ★★★★½

  • The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years

    ★★★½

  • I Called Him Morgan

    ★★★½

  • Moonlight

    ★★★★½

  • My Life as a Zucchini

    ★★★★

  • The First Monday in May

    ★★★½

  • The Big Short

    ★★★★½

  • Amy

    ★★★★½

  • Gone Girl

    ★★★★½

  • Nightcrawler

    ★★★★½

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★

  • The Skeleton Twins

    ★★★★★

  • The Web

    ★★★★

  • About Time

    ★★★

  • Silver Linings Playbook

    ★★★★

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★½

  • Safety Not Guaranteed

    ★★½

  • The Hunger Games

    ★★★★