Sort by
  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★½

  • Enola Holmes 2

    ★★★½

  • Rosaline

    ★★★½

  • 20th Century Girl

    ★★★

  • Do Revenge

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★

  • See How They Run

    ★★★½

  • Blonde

    ★½

  • Don't Worry Darling

    ★★★½

  • Lady Chatterley's Lover

    ★★½

  • Bones and All

    ★★★★½

  • Not Okay

    ★★★½

  • Purple Hearts

  • Nope

    ★★★★½

  • Bullet Train

    ★★★★

  • Persuasion

    ★★

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • Love All Play

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★½

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Windfall

    ★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Fresh

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • The Hating Game

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Cinderella

    ½

  • He's All That

    ½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Loki

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Moxie

    ★★★

  • Cherry

  • WandaVision

    ★★★★

  • Sweet Home

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • The Man in the Hat

  • Monday

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • The New Mutants

    ★★

  • Tenet

    ★★★★★

  • After We Collided

  • The Half of It

    ★★½

  • Normal People

    ★★★★★

  • Mulan

    ½

  • All the Bright Places

    ★★½

  • Emma.

    ★★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • The Goddess of Fortune

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★★