Sort by

eliza has logged 31 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Starstruck

Starstruck

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Stuck in Love

Stuck in Love

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Becoming Jane

Becoming Jane

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
About Time

About Time

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Jane Eyre

Jane Eyre

2011
×
★★★
Edit this entry  
26
Green Book

Green Book

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Theory of Everything

The Theory of Everything

2014
×
★★
Read prior review Edit this entry  
13
After We Collided

After We Collided

2020
×
Read the review Edit this entry  
02
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
19
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★
Edit this entry  
09
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
1917

1917

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★
Edit this entry  
08
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★
Edit this entry  
08
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★½
Edit this entry