liz / spence has logged 84 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Before I Fall

Before I Fall

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Brain on Fire

Brain on Fire

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bambi II

Bambi II

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Bambi

Bambi

1942
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The House Bunny

The House Bunny

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★
Edit this entry  
28
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Butterfly Effect

The Butterfly Effect

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Okja

Okja

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Orphan

Orphan

2009
×
★★½
Edit this entry  
11
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Secret Garden

The Secret Garden

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★
Edit this entry  
06
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Shining

The Shining

1980
×
★★★½
Edit this entry  
03
Now You See Me 2

Now You See Me 2

2016
×
★★½
Edit this entry  
03
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Edit this entry  
01
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
29
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
13
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Meet the Robinsons

Meet the Robinsons

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Million Ways to Die in the West

A Million Ways to Die in the West

2014
×
Read the review Edit this entry  
07
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
He's Out There

He's Out There

2018
×
★½
Read the review Edit this entry