liz / spence has logged 110 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
The Road Within

The Road Within

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Shame

Shame

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
To the Bone

To the Bone

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
American Mary

American Mary

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Pusher

Pusher

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
I Now Pronounce You Chuck & Larry

I Now Pronounce You Chuck & Larry

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sinister

Sinister

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
My First Summer

My First Summer

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Polar

Polar

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Confessions of a Shopaholic

Confessions of a Shopaholic

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Southpaw

Southpaw

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Thor

Thor

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Loki

Loki

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Transformers

Transformers

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Spree

Spree

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Red Dragon

Red Dragon

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Monsters vs Aliens

Monsters vs Aliens

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Annabelle

Annabelle

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
03
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Nun

The Nun

2018
×
Read the review Edit this entry  
02
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry