Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
Read the review Edit this entry  
21
Black Adam

Black Adam

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spin Me Round

Spin Me Round

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Zootopia

Zootopia

2016
×
Edit this entry  
11
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
Edit this entry  
10
12 Mighty Orphans

12 Mighty Orphans

2021
×
Edit this entry  
01
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Speed Kills

Speed Kills

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
The Wonder

The Wonder

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Above Suspicion

Above Suspicion

2019
×
Edit this entry  
03
The Little Things

The Little Things

2021
×
Edit this entry  
02
News of the World

News of the World

2020
×
Edit this entry  
02
Unbelievable

Unbelievable

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hitman's Wife's Bodyguard

Hitman's Wife's Bodyguard

2021
×
★★
Read prior review Edit this entry  
24
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
Edit this entry  
19
Nobel Son

Nobel Son

2007
×
Edit this entry  
12
The Legend of Tarzan

The Legend of Tarzan

2016
×
Edit this entry  
11
Belfast

Belfast

2021
×
Edit this entry  
09
Orphan

Orphan

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Oblivion

Oblivion

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Funny Games

Funny Games

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
55 Steps

55 Steps

2017
×
Edit this entry  
05
The Curse of La Llorona

The Curse of La Llorona

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Antlers

Antlers

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Aftermath

Aftermath

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Coming Home in the Dark

Coming Home in the Dark

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Old

Old

2021
×
Read the review Edit this entry  
31
The Good Nurse

The Good Nurse

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Insidious: Chapter 2

Insidious: Chapter 2

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Insidious

Insidious

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
mother!

mother!

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Rental

The Rental

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Morbius

Morbius

2022
×
Read the review Edit this entry  
23
Moonfall

Moonfall

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Luckiest Girl Alive

Luckiest Girl Alive

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry