Sort by

marissa has logged 17 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Operation Crossbow

Operation Crossbow

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Breath of Scandal

A Breath of Scandal

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Sunflower

Sunflower

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Johnny English Strikes Again

Johnny English Strikes Again

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
I Am Mother

I Am Mother

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Logan

Logan

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Dark Tower

The Dark Tower

2017
×
Read the review Edit this entry  
05
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
Edit this entry  
05
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Tag

Tag

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Olympus Has Fallen

Olympus Has Fallen

2013
×
Read the review Edit this entry  
03
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Wind River

Wind River

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
My Cousin Rachel

My Cousin Rachel

2017
×
Read the review Edit this entry