Sort by

Eliza has logged 78 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Bad Boys II

Bad Boys II

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Bad Boys

Bad Boys

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Crank

Crank

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Intern

The Intern

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Resident Evil: Apocalypse

Resident Evil: Apocalypse

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Knock Knock

Knock Knock

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jack

Jack

1996
×
Read the review Edit this entry  
25
Underworld

Underworld

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Resident Evil

Resident Evil

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Pompeii

Pompeii

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
McCabe & Mrs. Miller

McCabe & Mrs. Miller

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Cats

Cats

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Nine to Five

Nine to Five

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Everybody’s Everything

Everybody’s Everything

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Under the Cherry Moon

Under the Cherry Moon

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Cats

Cats

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Om Shanti Om

Om Shanti Om

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Cats

Cats

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dil Se..

Dil Se..

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Slumber Party Massacre II

Slumber Party Massacre II

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dark Angel: The Ascent

Dark Angel: The Ascent

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ishtar

Ishtar

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Behind Every Good Man

Behind Every Good Man

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Monsters in the Closet

Monsters in the Closet

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Shape of a Surface

Shape of a Surface

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Between Relating and Use

Between Relating and Use

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Solitary Acts (4, 5, 6)

Solitary Acts (4, 5, 6)

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Her Silent Seaming

Her Silent Seaming

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Instructions on How to Make a Film

Instructions on How to Make a Film

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Gentlemen Prefer Blondes

Gentlemen Prefer Blondes

1953
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
When Marnie Was There

When Marnie Was There

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bamboozled

Bamboozled

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Body Double

Body Double

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Little Women

Little Women

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Cats

Cats

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Aloha

Aloha

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Little Women

Little Women

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Au Hasard Balthazar

Au Hasard Balthazar

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry