Sort by

Ella has logged 19 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Hallelujah: Leonard Cohen, A Journey, A Song

Hallelujah: Leonard Cohen, A Journey, A Song

2021
×
Edit this entry  
25
The Producers

The Producers

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Pig

Pig

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
Edit this entry  
21
Martha Marcy May Marlene

Martha Marcy May Marlene

2011
×
★★★½
Edit this entry  
21
Kicking and Screaming

Kicking and Screaming

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Nest

The Nest

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Everybody's Talking About Jamie

Everybody's Talking About Jamie

2021
×
Read prior review Edit this entry  
11
Cinderella

Cinderella

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Enough Said

Enough Said

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
My Best Friend's Wedding

My Best Friend's Wedding

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Plus One

Plus One

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Vivo

Vivo

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★★
Edit this entry