ella has logged 26 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
Read the review Edit this entry  
30
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
Read the review Edit this entry  
28
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Gloria Bell

Gloria Bell

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Back In My Body

Back In My Body

2018
×
Read the review Edit this entry  
26
True Stories

True Stories

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Gloria Bell

Gloria Bell

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Baby Face

Baby Face

1933
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
I Am Love

I Am Love

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Climax

Climax

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Period. End of Sentence.

Period. End of Sentence.

2018
×
Read the review Edit this entry  
14
They Shall Not Grow Old

They Shall Not Grow Old

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Pillow Talk

Pillow Talk

1959
×
★½
Edit this entry  
10
Gloria

Gloria

2013
×
★★★
Edit this entry  
08
A Bigger Splash

A Bigger Splash

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
Read the review Edit this entry  
08
Girlhood

Girlhood

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Jess + Moss

Jess + Moss

2011
×
★★
Edit this entry  
05
How to Steal a Million

How to Steal a Million

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Grand Hotel

Grand Hotel

1932
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★½
Edit this entry  
03
Brief Encounter

Brief Encounter

1945
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Strange Love of Martha Ivers

The Strange Love of Martha Ivers

1946
×
Edit this entry