Sort by
  • Nope

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

    ★★★★★

  • Deep Water

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

  • The Tinder Swindler

  • Licorice Pizza

  • Gabor

  • Encanto

  • Kameelah Janan Rasheed: The Edge of Legibility

  • Scenes from a Marriage

  • 9/11: One Day in America

  • Nona

    ★★½

  • Twenty Something

    ★★★½

  • Night Ride

  • BABYBANGZ

  • Drive My Car

  • A Taste of Hunger

  • Let's Be Tigers

    ★★★½

  • Growing Fangs

    ★★★★

  • Us Again

    ★★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

  • Judas and the Black Messiah

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Ma Rainey's Black Bottom

  • Mank

  • Really Love

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

  • Nomadland

  • Tenet

  • The High Note

  • Out

  • The Photograph

    ★★★½

  • The Father

  • Sylvie's Love

  • The Social Dilemma

  • Minari

  • Farewell Amor

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★

  • Loop

  • 1917

  • Lil Rel Howery: Live in Crenshaw

  • Queen & Slim

  • Watchmen

  • Deon Cole: Cole Hearted

  • Between Two Ferns: The Movie

  • Knives Out

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

  • Dolemite Is My Name

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Beyoncé Presents: Making The Gift

  • Hustlers

  • Joker

  • The Assistant

  • Waves

  • Uncut Gems

  • Ad Astra

  • Travis Scott: Look Mom I Can Fly

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

  • Float

  • Hair Love

  • The Lion King

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Oprah Winfrey Presents: When They See Us Now

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★½

  • When They See Us

  • Always Be My Maybe

    ★★★