Sort by

Laura has logged 45 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The World Is Yours

The World Is Yours

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
One Small Step

One Small Step

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Captain

The Captain

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Meshes of the Afternoon

Meshes of the Afternoon

1943
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
You're Sleeping Nicole

You're Sleeping Nicole

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Medicine for Melancholy

Medicine for Melancholy

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
My Josephine

My Josephine

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Tall Enough

Tall Enough

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Young Couple

A Young Couple

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Chlorophyl

Chlorophyl

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Remigration

Remigration

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Little Brown Boy

Little Brown Boy

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
King's Gym

King's Gym

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
One Shot

One Shot

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Water Lilies

Water Lilies

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
My Summer of Love

My Summer of Love

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Heavenly Creatures

Heavenly Creatures

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Heathers

Heathers

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Split

Split

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The King of Kong: A Fistful of Quarters

The King of Kong: A Fistful of Quarters

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Cam

Cam

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Burning

Burning

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Searching

Searching

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry