Sort by

bel has logged 239 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Logan

Logan

2017
×
★★★½
Edit this entry  
27
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Matilda

Matilda

1996
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★½
Edit this entry  
16
Life

Life

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Wonder

Wonder

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
mother!

mother!

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
You Get Me

You Get Me

2017
×
Edit this entry  
16
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Miss Stevens

Miss Stevens

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Eight Below

Eight Below

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
My Scientology Movie

My Scientology Movie

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Very Good Girls

Very Good Girls

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Despicable Me 3

Despicable Me 3

2017
×
★½
Edit this entry