Sort by

bel has logged 25 entries for films during October 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
27
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Despicable Me 3

Despicable Me 3

2017
×
★½
Edit this entry  
24
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
What Maisie Knew

What Maisie Knew

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Demi Lovato: Simply Complicated

Demi Lovato: Simply Complicated

2017
×
Edit this entry  
20
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★
Edit this entry  
14
Blackfish

Blackfish

2013
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
13
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Blades of Glory

Blades of Glory

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
It

It

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Half Nelson

Half Nelson

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Lovesong

Lovesong

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry