Sort by

bel has logged 32 entries for films during May 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Amanda Knox

Amanda Knox

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
About Time

About Time

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Taken

Taken

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Terminal

Terminal

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
Edit this entry  
12
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
I Feel Pretty

I Feel Pretty

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Breakfast at Tiffany's

Breakfast at Tiffany's

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Goat

Goat

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry