Sort by

bel has logged 26 entries for films during October 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Insidious

Insidious

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
First Man

First Man

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Gone

Gone

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bullitt County

Bullitt County

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Scream

Scream

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Amy

Amy

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Creed

Creed

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry