Sort by

bel has logged 37 entries for films during May 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Game of Thrones: The Last Watch

Game of Thrones: The Last Watch

2019
×
Edit this entry  
26
Widows

Widows

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Maine

Maine

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Barbie as The Princess & the Pauper

Barbie as The Princess & the Pauper

2004
×
Read the review Edit this entry  
20
Destination Wedding

Destination Wedding

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
John Wick: Chapter 3 – Parabellum

John Wick: Chapter 3 – Parabellum

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Speed

Speed

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
John Wick: Chapter 3 – Parabellum

John Wick: Chapter 3 – Parabellum

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Meg

The Meg

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Confessions of a Shopaholic

Confessions of a Shopaholic

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
The Silence

The Silence

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
This Is the End

This Is the End

2013
×
Read the review Edit this entry  
01
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry