bel has logged 201 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Barbie of Swan Lake

Barbie of Swan Lake

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Grease

Grease

1978
×
Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Nativity!

Nativity!

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Night at the Museum

Night at the Museum

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★½
Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
Read the review Edit this entry  
02
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Jack Reacher

Jack Reacher

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Run

Run

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Shawn Mendes: In Wonder

Shawn Mendes: In Wonder

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
Read the review Edit this entry  
23
Step Up 3D

Step Up 3D

2010
×
Read the review Edit this entry  
22
Nerve

Nerve

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Batman & Robin

Batman & Robin

1997
×
Edit this entry  
12
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Circle

Circle

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
After We Collided

After We Collided

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
Gangster Squad

Gangster Squad

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
She's the Man

She's the Man

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Maze Runner: The Death Cure

Maze Runner: The Death Cure

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Maze Runner: The Scorch Trials

Maze Runner: The Scorch Trials

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry