Sort by

bel has logged 19 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Stepford Wives

The Stepford Wives

2004
×
★★½
Edit this entry  
29
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Hannah Montana: The Movie

Hannah Montana: The Movie

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Captain Phillips

Captain Phillips

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Them That Follow

Them That Follow

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry