RSS feed for bel

bel has logged 52 entries for films released in 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Maze Runner: The Scorch Trials

Maze Runner: The Scorch Trials

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Insurgent

Insurgent

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Amy

Amy

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Creed

Creed

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Emelie

Emelie

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Legend

Legend

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Southpaw

Southpaw

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Everest

Everest

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★
Edit this entry  
13
A Bigger Splash

A Bigger Splash

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
Read the review Edit this entry  
24
The Witch

The Witch

2015
×
★★★½
Edit this entry  
09
Circle

Circle

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Barely Lethal

Barely Lethal

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Creed

Creed

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Being Charlie

Being Charlie

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
My Scientology Movie

My Scientology Movie

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★
Edit this entry  
25
Maze Runner: The Scorch Trials

Maze Runner: The Scorch Trials

2015
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
16
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Sicario

Sicario

2015
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Stanford Prison Experiment

The Stanford Prison Experiment

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Aziz Ansari: Live at Madison Square Garden

Aziz Ansari: Live at Madison Square Garden

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Room

Room

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Room

Room

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Room

Room

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Being Charlie

Being Charlie

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry