• Scream

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★½

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Gretel & Hansel

    ★★½

  • Horse Girl

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Black Christmas

    ★★½

  • The Good Liar

    ★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★½

  • VFW

  • The Goldfinch

    ★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • Joker

    ★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • The Kitchen

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • Child's Play

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Men in Black: International

    ★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • Ma

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★½

  • Aladdin

    ★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Linda Ronstadt: The Sound of My Voice

    ★★★½

  • Pet Sematary

  • Us

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Body at Brighton Rock

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★

  • Them That Follow

    ★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★

  • Honey Boy

    ★★★

  • The Lodge

    ★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • Her Smell

    ★★★★

  • High Life

    ★★★

  • Wild Rose

    ★★★½

  • Halloween

    ★★½

  • Life Itself

  • Suspiria

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★

  • The First Purge

    ★★★½

  • Uncle Drew

    ★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • King Lear

    ★★½

  • Hotel Artemis

    ★★★

  • Under the Silver Lake

    ★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Little Woods

    ★★★

  • Game Over, Man!

    ★★½

  • The Ranger

    ★★★

  • Fast Color

    ★★★★

  • Unfriended: Dark Web

    ★★★

  • The Strangers: Prey at Night

    ★★½

  • Annihilation

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★★