• Thor: Love and Thunder

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★

  • Ms. Marvel

    ★★½

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★

  • Elvis

    ★★★★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • Morbius

  • Moon Knight

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★½

  • The Bubble

    ½

  • Incantation

    ★★★

  • The Bad Guys

    ★★★

  • The Lost City

    ★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Tall Girl 2

    ½

  • Uncharted

    ★★

  • Kimi

    ★★½

  • Pam & Tommy

    ½

  • The Ice Age Adventures of Buck Wild

    ½

  • The House

    ★★★½

  • Hotel Transylvania: Transformania

    ½

  • Scream

    ★★★

  • The 355

    ½

  • South Park: Post COVID: The Return of COVID

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Diary of a Wimpy Kid

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • South Park: Post COVID

    ★★★★★

  • Hawkeye

    ★★★

  • Sing 2

    ★★

  • All Too Well: The Short Film

    ½

  • Olaf Presents

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★½

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★★

  • The Black Phone

    ★★

  • The Sands Between

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • My Little Pony: A New Generation

    ★★★½

  • My Son

    ★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • Dear Evan Hansen

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Cinderella

    ½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Cyrano

    ★★★½

  • He's All That

    ½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ½

  • Vivo

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Old

    ★★★

  • Fear Street: 1666

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

    ★★½

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

    ½