Sort by

elliebean has logged 25 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Cold Pursuit

Cold Pursuit

2019
×
Read the review Edit this entry  
31
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
War

War

2007
×
Edit this entry  
29
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Avengement

Avengement

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Courage Under Fire

Courage Under Fire

1996
×
★★½
Edit this entry  
20
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Impossible

The Impossible

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Hangover Part III

The Hangover Part III

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Déjà Vu

Déjà Vu

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Hangover Part II

The Hangover Part II

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★
Edit this entry  
11
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★
Edit this entry  
10
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Italian Job

The Italian Job

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Man on Fire

Man on Fire

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Cars

Cars

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Us

Us

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry