• All Too Well: The Short Film

  • Red Notice

    ★★½

  • Eternals

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • He's All That

    ★★

  • Candyman

    ★★★

  • If I Can’t Have Love, I Want Power

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Don't Breathe 2

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Blood Red Sky

    ★★½

  • Old

    ★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • A Classic Horror Story

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★★½

  • Till Death

    ★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★

  • The Forever Purge

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★

  • Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • Don't Tell a Soul

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★½

  • ariana grande: excuse me, i love you

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★½

  • Mank

    ★★½

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Vicious Fun

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★½

  • Run

    ★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★½

  • This Is Paris

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Project Power

    ★★★½

  • Host

    ★★★½

  • Unhinged

    ★★½

  • Capone

    ★½

  • The Half of It

  • Defending Jacob

  • 12 Hour Shift

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★