• Hillbilly Elegy

    ★★½

  • South Park: The Pandemic Special

    ★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Love Wedding Repeat

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★½

  • Relic

    ★★★½

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Bombshell

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • Frozen II

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • In the Tall Grass

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Child's Play

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Someone Great

    ★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Long Shot

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Knock Down the House

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★

  • The Report

    ★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • The Lodge

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

    ★★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Vice

    ★★★½

  • Aquaman

    ★★★½

  • The Princess Switch

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • Head Count

    ★★★½

  • Apostle

    ★★½

  • Green Book

    ★★★½

  • Halloween

    ★★★

  • Free Solo

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • First Man

    ★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • Christopher Robin

    ★★½

  • The Man Who Killed Hitler and Then the Bigfoot

    ★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★

  • Set It Up

    ★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★½