ellie has logged 12 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Halloween

Halloween

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
mother!

mother!

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Nut Job 2: Nutty by Nature

The Nut Job 2: Nutty by Nature

2017
×
Read the review Edit this entry  
08
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Perfect Storm

The Perfect Storm

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Kings of Summer

The Kings of Summer

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
All the President's Men

All the President's Men

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry