• Incredibles 2

    ★★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Birds of Passage

    ★★★

  • Candy Jar

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Game Night

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • I Think We're Alone Now

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Searching

    ★★★★

  • The Dawn Wall

    ★★★★

  • Chappaquiddick

    ★★★

  • The Ritual

    ★★★½

  • I, Tonya

    ★★★★

  • mother!

    ★★½

  • It

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • The Nut Job 2: Nutty by Nature

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★½

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • Okja

    ★★★½

  • Faces Places

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • A Ghost Story

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★½

  • The Big Sick

    ★★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★

  • The Autopsy of Jane Doe

    ★★★

  • Moonlight

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★★★

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★

  • Deadpool

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★★

  • The Spirit of Christmas

    ★★½

  • The Big Short

    ★★★★

  • Naomi and Ely's No Kiss List

  • The Martian

    ★★★½

  • The Lobster

    ★★★★

  • Sleeping with Other People

    ★★★★

  • Inside Out

    ★★★★★

  • Jurassic World

    ★★★½

  • Mustang

    ★★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★½

  • The Invitation

    ★★★½

  • Cinderella

    ★★★★

  • The End of the Tour

    ★★★½

  • The Witch

    ★★★½

  • The Last Five Years

    ★★★★

  • Interstellar

    ★★★★½

  • Gone Girl

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★½

  • Divergent

    ★★★

  • Whiplash

    ★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★½

  • Her

    ★★★★

  • Dallas Buyers Club

    ★★★★

  • Snowpiercer

    ★★★

  • Jodi Arias: Dirty Little Secret

    ★★

  • This Is the End

    ★★½

  • Blackfish

    ★★★½