Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Nirvana: Unplugged In New York

Nirvana: Unplugged In New York

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Cobain: Montage of Heck

Cobain: Montage of Heck

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Adrienne

Adrienne

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
September 11 - India

September 11 - India

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Igby Goes Down

Igby Goes Down

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Platoon

Platoon

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Northman

The Northman

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Andy Warhol Diaries

The Andy Warhol Diaries

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Jimmy Savile: A British Horror Story

Jimmy Savile: A British Horror Story

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Nuclear Family

Nuclear Family

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mass

Mass

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Drinking Buddies

Drinking Buddies

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
After Yang

After Yang

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Skeleton Twins

The Skeleton Twins

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
IX Olympic Winter Games, Innsbruck 1964

IX Olympic Winter Games, Innsbruck 1964

1964
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
X-Men

X-Men

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
X

X

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Phoenix Rising

Phoenix Rising

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
All Good Things

All Good Things

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Long Goodbye

The Long Goodbye

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The IX Olympiad in Amsterdam

The IX Olympiad in Amsterdam

1928
×
Read the review Edit this entry  
07
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Fresh

Fresh

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry